Starší dotaz #361

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Poslední dobou se ocitám v jakési depresi. Vlastně už to trvá déle. Jednou jsem nahoře (spokojené manželství, krásná dcera, dům se zahradou, o které jsem snila), jednou dole (nic mne nebaví, na všechno a všechny mám vztek, vše vidím černě a hodně se bojím, co bude, nejsem spokojená se svým vzhledem, stále mne něco bolí).Tohle asi zažívá každý, ale já už si s tím nevím rady, protože výsledkem je to, že se uzavírám před světem. Můj problém je hlavně to, že nenesu, když mne někdo neakceptuje jako dospělou (25) osobnost s vlastními názory a nebo mi narušuje soustavně mé soukromí (tchán s tchýní k nám chodí téměř denně jako domu a také se tu tak chovají). Ať si s manželem rozumím sebelépe, co se týká jeho rodiny, oni jsou na prvním místě a dle jeho slov kdykoliv vítáni (což ale já nesnesu). Vždycky mne to namíchne a protože to trvá již 7 let, jsem z toho už velice unavená a řekla bych "psychicky vyšeptalá". Navíc mí rodiče mi dali najevo, že je svými problémy nemám zatěžovat. To mi přišlo líto, protože když mají oni problém (a že jich není málo), tak je vždy vyslechnu, pokud to jde, poradím, pomůžu a ještě pak si ještě za ně dělám starosti. Takhle je to vlastně i s ostatními příbuznými i známými, že jsem taková jejich psychologická poradna. Jenže když mam pak problém já, tak to třeba i zlehčují nebo si dělají srandu (moji rodiče) a to mne uráží a cítím se být nepochopena. Pak to zase hodím za hlavu a uzavřu se do sebe. Snažím se na vše chny své problémy nahlížet "zvenčí" a říkat si, že jsou horší věci (zdravotní problémy, existenční problémy), ale jak už to psychicky neunáším, tak už se taky někdy ozvu a možná to i nemístně. Když to popisuji např. kamarádkám, tak říkají, že to chápou a že už bylo načase se taky ozvat a nenechat si všechno líbit. Musím zdůraznit, že nejsem žádná "mouchy, snězte si mě", vždy jsem se dokázala o vše postarat a všechno si zařídit a i v práci se mnou byli spokojeni, jak vše dokážu vyřešit. Ovšem nikoliv své nitro. Prosím, poraďte. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Lucie, uvědomujete si, že pracovat jen v hlavě nestačí. Je potřeba naučit se propojovat rozumové centrum s emočním. Toto umění je třeba se učit, doporučuji spolupráci s někým, kdo vás tento způsob práce bude učit. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.