Starší dotaz #362

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, budeme se s manželem rozvádět. Chtěla bych Vás poprosit o radu, jak mám vysvětlit 6ti leté dceři tuto situaci. Manžel si našel novou přítelkyni a já jsem zůstala s dvěma dětmi (Pavlínka 6let, Péťa 16 měsíců)sama. Pavlínka již jezdí (asi 3krát) s manželem a novou přítelkyní na společné výlety, ale zatím nic netuší. Novou tetu má ráda a vždy se k ní těší. Mě to velice trápí, ale zatím jsem se vždy překonala a Pavlínčiny poznámky jsem nijak nekomentovala. Zkrátka dělám, že je to teta, jako každá jiná. Bojím se, že to v tomto věku ještě nepochopí a nechci také ovlivňovat její vztah k otci. Manžel je pro Pavlínku "skvělý" táta, který ji všude vezme a všechno koupí. Já mám zatím s malým Péťou omezené možnosti, co se týká cestování a zábavy, a nemohu tak Pavlínce poskytnout to, co táta s tetou. Prosím poraďte mi, co mám dělat? Děkuji předem za radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Martino, oceňuji vaši moudrost a láskyplnost v této náročné situaci. Na vysvětlení situace by se měl podílet i manžel. Obvykle doporučuji dětem říci přibližně toto: s tatínkem jsme se domluvili na tom, že bude lepší, když každý budeme žít zvlášť. Oba vás i nadále máme rádi a ohledně vaší výchovy spolu budeme spolupracovat. (A manželovi vzkazuju, že je dost lehkovážný – jako rozvedený rodič již nikdy nemůže dát dětem to, co může dát táta v rodině úplné…)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.