Starší dotaz #376

anonym Personál zeptal se před 16 roky

dobrý den paní doktorko chtěla by jsem se zeptat mám pětiletého syna filipa a ročního syna adama.Ten starší je hyperaktivní a začal teď šíleně zlobit,neposlouchá lže a když není po jeho začíná být agresivní.Ale než se narodil ten mladší bylo vše v pořádku.Mezi dětmi je oblíbený a tak se chci zeptat jestli třeba nežárlí na toho mladšího.Mohla by jste mi poradit co s ním mám dělat aby se to nezhoršovalo.Děkuji mnohokrát.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá S., je možné, že synek žárlí na mladšího sourozence… Ohledně mravní výchovy doporučuji nepodceňovat kultivaci "srdce", učit empatii, číst pohádky, bajky a hodně si povídat. Ohledně konkrétních kroků by byla lepší osobní konzultace např. v Pedagogicko psychologické poradně.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.