Starší dotaz #383

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, vím že toho máte moc,ale doufám že řada dojde i na mne. 26.7. mi zemřela babička (tedy manželova babička)ale žila s námi v jednou rodinném domě.Rodiče manžela i my máme svůj byt dělí nás jen patro.Jednoho dne jsem šla ze zahrady a slyším jak má tchýně hrozně křičí Marcelko, letěla jsem za ní a tam jsem viděla babičku jak upadá do bezvědomí. Hned jsme ji poskytli první pomoc,ale i přes hod.pokus doktorů se babičku nepodařilo přimět k světu. 6.8.měla pohřeb a já od té doby nespím,zdají se mi hrozné sny,pořád ji tu vidím,bojím se být sama,nedokážu dlouho být tam kde jsem ji zachraňovala.Nevím co mám dělat mám obrovský strach,pocit úzkosti.Moc mi chybí a přesto chápu že je život takový,bylo ji totiž 90let,ale byla naprosto schopná dělat vše i k holiči šla.Prosím kdy to bude lepší,trestá mě snad za to že jsem ji nepřivedla k sobě? Je mi hrozně.Jestli tam někdo přečetl můj příběh prosím odpovězte mi,třeba poradit kam se obrátit.děkuji moc přeji krásný den Marcela z Liberce PS:diagnóza od dr.byla plicní embólie

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá M., rozhodně vás za nic netrestá…!!!22.8. budu pracovně v Jablonci a jedno místo je v tuto chvíli ještě volné (můžete mne kontaktovat), bylo by dobré, kdybyste se dokázala i vnitřně rozloučit s babičkou (je k tomu vhodná speciální technika, ale můžete zkusit postupovat intuitivně), pak je třeba odpustit sama sobě a patrně by prospělo i zpracovat vztah ke smrtelnosti těla. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.