Starší dotaz #388

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Ahoj nevím jestli to sem taky patří ale mám apifobii (apitofobii) – chorobný strach ze včel, vos a sršňů a už vážně nevím co mám dělat. Bojím se jít ven, když musím a něco kolem mě proletí tak začnu kňučet (doslova) a utíkám, samozřejmě to všechno doprovázené mácháním rukou kolem sebe, většinou utíkám domů, strašně se třesu a nemůžu dýchat, velice rychle mi tluče srdce a většinou se rozbrečím. Měla jsem strach už několik let, ale teď je to mnohem silnější hlavně proto, že máme u každého východu z domu vosy a když je vidím tak nedokážu jít ven, potřebuju poradit co s tím už je to týden co jsem vyšla z domu jen když jsem opravdu musela…

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Kitty, bylo by dobré mne navštívit. Bylo by dobré zkombinovat kognitivně behaviorální terapii a SRT např. http://www.studioh.cz/studioh.html. 


Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.