Starší dotaz #404

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc. Je mi 15 let. Častokrát sama sobě nerozumím proč se neumím udržet ve své kůži prostě když se objeví někdo třeba s kamošů nebo prostě někdo (kromě rodiny), stává se mi, že se začnu chovat jinak než bych se chovala doma. Potom si říkám, že se přetvařuji a mé sebevědomí jde dolů. ale já se prostě neumím dát do své pohody a chtěla bych se to nějak naučit…chtěla bych si uvědomovat přemýšlet nad vším tak jako když sem doma v pohodě…taky se mi zdá že si ve společnosti neumím vytvořit vlastní názor, najednou jako bych byla v mlze a nic mě nenapadalo co mám na to říct. Mám pocit, že si neumím situace uvědomovat a to vede k tomu, že si je potom nevybavuju jak to vlastně bylo, protože nad tím nepřemýšlím…Jsem z toho všeho zmatená. K tomu teď budu nastupovat na novou školu a nikoho tam neznám takže se bojím, že se tam budu chovat nesmyslně…možná je to tím věkem, že to takhle všechno cítím, ale možná ne a tak bych chtěla požádat o pomoc, předem moc děkuju.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Bylo by dobré, kdyby jsi našla pro sebe vhodného člověka, se kterým si budeš rovnat myšlenky, můžeš si také psát "deník", do kterého si budeš urovnávat a třídit myšlenky. Přeji dodrý start v nové škole

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.