Starší dotaz #413

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Nevím, zda mi můžete pomoci, ale věřím, že když se někomu svěřím bude to o trošičku lepší. S přítelem jsme spolu necelý rok, všechno klape, tak jak má, rozumíme si, máme stejné zájmy, ale jde o to, že se nedokážu vyrovnat s jeho minulostí,přesněji s jeho bývalou přítelkyní, s kterou byl asi 9 let, chodili spolu do školy a dokonce i spolu bydleli, my spolu zatím bydlet nemůžeme, dokonce se vidíme jen o víkendu, protože od sebe bydlíme daleko. Dostalo se ke mně, že o nás dost často mluví, pomlouvá nás, hlavně mě. Přítel mi řikal, ať si z toho nic nedělám, že pro něj jsem jediná, ona ho prý už nezajímá. Ale já si nemůžu pomoci, věřím mu, ale myšlenka, že s ní byl šťastnější a tak podobně je silnější. Celé dny na to myslím, mám ji pořád před očima a představuju si, jak spolu byli šťastní, rozešla se ona s ním, proto mám stále v hlavě, že na ni ještě nezapomněl, nikdy o ni neřekl nic špatného, ani o ní nechce mluvit. Moc mě to trápí, chtěla bych na to úplně zapomenout, ale nejde to. Poslední dobou jsem dost podrážděná a někdy mně napadají myšlenky, že se s přitelem rozejdu, ale na druhou stranu si myslím, že by to byla škoda, jinak si totiž ve všem rozumíme. Vím, že problém je jenom ve mně, ale nechala bych to být, kdyby ona nepomlouvala nás. Předem mockrát děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Pavlo, čím budete starší, tím je menší pravděpodobnost, že potkáte partnera, pro kterého budete první láskou. Je třeba přijmout to, že partner miloval před vámi jinou ženu a že navždy bude součástí jeho minulosti. Můžete vůči té ženě cítit vděčnost za to, že se s vaším přítelem rozešla, protože jinak byste nemohla být jeho současnou partnerkou. Přeji vám umění prožívání přítomnosti.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.