Starší dotaz #415

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, chci se zeptat, jak taktně naznačit, nebo přímo říct kamarádovi mého přítele, že by mohl ctít naše soukromí. Bydlí hned naproti nám, přes ulici, nemá přítelkyni (je mu 27 let) a každý den je u nás minimálně 3x, jen zazvoní a hned jde dál, aniž by se zeptal co děláme. S přítelem (25 let) čekáme miminko, navíc nás čeká rekonstrukce domu a práce je až nad hlavu. Když ten kamarád přijde, tak jen vypráví o svých problémech, pije kávu a nedochází mu, že my máme svůj plán dne a chceme být také chvíli spolu. S přítelem jsem o tom mluvila několikrát, dokonce se i kůli tomu někdy pohádáme, protože ani jeden nevíme, jak mu to říct, nechceme s ním přestat mluvit úplně, ale on opravdu nezná meze. Navíc jak si zvykl, že je u nás pořád, začíná u nás být jak doma, někdy mě i okřikne, když třeba po příteli něco chci, at ho ted nechám být. Nebo se nám plete do výběru jména pro kluka, co budeme mít apod. Děkuji za radu a přeji hezký den. Michaela

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Míšo, nezbývá nic jiného, než nalézt odvahu a dobře formulované věty a se sousedem si promluvit. Je na vašem zvážení situace, zda bude lepší, abyste u rozhovoru byli tři, nebo s ním promluví jeden z vás.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.