Starší dotaz #4182

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, žiji již 4 roky se svým manželem, který má z předešlého manželství dceru, která začala od září chodit do školy. Její matka žije již cca 3 roky se svým přítelem, který ji už několikrát fyzicky napadl a i malá to viděla. Několikrát si na strejdu u nás stěžovala. Teď se stává, že si vymýšlí i různé situace o mně. Máme střídavou péči (po týdnu) se kterou malá nemá nejmenší problém. Je u nás ráda a je zvyklá být často bez rodičů kvůli jejich povolání. Když se od nás vrací po týdnu k matce vymýšlí si o mně různé situace, které se nikdy nestaly(např. že ji nutím sedět u večeře a že když to nesní, tak nepůjde spát, nebo, že na ni křičím). S čistým svědomím můžu říct, že tyto situace se nikdy nestaly a naopak jsem na malou hodně mírná, i když občas v některých situacích se musím hodně držet a prodýchat to. Vymýšlí si i jiné lži, ale trápí mě ty o mně, protože nevím, co tím sleduje a opakuje se to. Když je u nás hraji si s ní víc, než otec, děláme spolu úkoly, vaříme, tvoříme…chce ode mě večer raději číst, když něco potřebuje, požádá mě….Prostě tady semnou nemá nejmenší problém. Ráda se semnou i "tulí" víc, než s tátou. Máme ještě s manželem dcerku 3,5 měsíce a s tou malá nemá nejmenší problém. Vůbec na ni nežárlí. Všude se s ní chlubí a je za ni velmi ráda. Nedávno byla s matkou u psychologa, protože nechtěla chodit na kroužek a hodně se vztekala. Mluvili tam prý i o mně a o strejdovi a Anička si na násstěžovala. Chci vás poprosit o radu, co s tím. Zda jde tyto situace nějak ovlivnit a jestli má cenu, to s malou nějak probírat. Předem moc děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá podzimko, malá přestává být malá – je nutné ji i docela rázně vysvětli, co svým chováním způsobuje (její podvědomí/?vědomí to chce) – že takové chování se ve finále může otočit proti ni – optimální by bylo, kdybyste všichni čtyři dospělí byli zajedno. Znám vztahy, které na "takových" dětech skončily, protože si s tím biologický rodič neporadil…¨ Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.