Starší dotaz #4189

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, je mi 22let už nejaký ten rok (asi 6 let) na sobě pozoruju něco divného, tak jsem měsíce a roky hledánl na internetu, a furt jsem nechapal co to semnou je, až jsem přišel na to že moje přiznaky se schodují 100% s depersonalizací protože pohyby které provádim mi přijdou automatické/robotické a jako bych je neprovadel já,jsem si jisty že trpím depersonalizací, trávím snad 12-16hodin denně u počítači a to už 7let, každý den od rána do noci, je možné že jsem zapomel vnímat sám sebe díky nekonečnému travnení času na pc? Trva to již s odhadem 5-7 let ta depersonalizace, jsem klidní človek a vím že o dost líp se žije bez depersonalizace, Je léčba obtížna?Dá se toho zbavit?Co dělat proto aby to bylo lepši? Je vubec možné aby to bylo z Počítače? Chtěl bych se z toho vyléčit za každou cenu,Necítim se nejak že bych nemohl žít normalní život ale ta depersonalizace mi v životě dost překáží,chtěl bých se vyléčit z toho, proto by me zajmalo co mě čeká a jak dlouho to může trvat, a podobně, je ta depersonalizace hodné važna porucha? Děkuji za odpoved.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milý Tome, depersonalizace je vcelku náročná záležitost – příčiny/souvislosti jsou složité. Je možné, že pc je jednou znich. Je třeba prožít své já, propojit své prožívání s tělem, cítit své emoce v těle, nebát se emocí. Toho jen stěží dosáhnete u pc, ale spíše na masáži, při sexu, při focusingu, při práci v lese, vnímat se, vnímat tělo… v regresi pročistit trauma… (trauma bývá součástí depersonalizace) Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.