Starší dotaz #4193

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, již delší dobu se cítím emočně úplně vysílená a mám předtuchu na depresi. Trvá to od září, kdy jsem se již od začátku školního roku nedokázala dostat do systému povinností, ale ani zájmů. Již pátým rokem hraji na piano a šestým na kytaru. Vždy jsem byla chválena a hraní mě neuvěřitelně baví. Od začátků až po teď jsem si v hudbě nevypěstovala pouze koníčka, ale celkově velmi silný vztah. Vždy mi to šlo zlehka a bez problémů. Nyní mi ale dělá potíže se k tomu vůbec ‚dokopat‘ a vydržet. O učení jsem také přestala mít absolutní zájem. Nutno říci, že mi jsou známky opravdu naprosto jedno, a to chodím na gymnasium. Takováto ztráta zájmů plus stavy nespavosti střídající se naopak zase s únavou a občasná nechuť k jídlu ve mně vzbudily myšlenku, jestli se nemůže jednat o depresi. Často také brečím a cítím se beznadějně, a to všechno hlavně proto, že mám dlouhodobý psychický problém, a tím je má orientace. Jsem totiž, a to teď vím už jistě, transsexuál. Nedokážu o tom, ale s nikým mluvit, bojím se, že je zklamu. Myslela jsem, že to v sobě dokážu dusit dýl, dokud se definitivně neodhodlám k tomu to říct. Vidím, že to ale nezvládám. Jsem absolutně mimo a jsem zpomalená. Řekli mi to i učitelé na hudební nástroje, a to mě mrzí ještě víc. Strašně moc chci hrát a radovat se z toho, ale nejde to. Před týdnem jsem s tím chtěla začít sama bojovat, ale dnešním dnem zjišťuji, že to nezvládnu. 2 dny mi vydržel entusiasmus a tím to skončilo. Je mi pouze 17, ale mám pocit, že bych radši nebyla, protože nevím, jak z toho kola ven. Prosím o pomoc, radu, cokoli, děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá Alice, dovol si být sama sebou, přijmi sama sebe ve svý podstatě… najdi si psychologa a třeba postupně se vydej na něco z http://www.maitrea.cz/akce/kalendar nebo http://www.letacek.cz nebo cokoliv jiného. Antidepresiva mohou dočasně také pomoci… Můžeš zkusit hudbou vyjadřovat své pocity… Mít ráda sama sebe ve svý podstatě je třeba. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.