Starší dotaz #4197

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Opět žádám o radu s tím samým problémem, který jsem zde již zviditelnil před několika týdny, avšak bez podstatných informací typu kdo, kolik, co čekáme jeden od druhého. Žijeme spolu již osmým rokem. Družka již měla 2děti z předešlých, avšak nevydařených vztahu! Po třech letech společného života přišel na svět potomek třetí. Každý měl a má své bydlení, takže veliké plus pro případ, že se, jako již mnohokrát, nepohodneme! Jako matka samoživátelka však byla a nadále i je závislá na sociálních dávkách. A zde je i kámen úrazu, který se objeví vždy, když by mne, bavíme se pouze v teoretické rovině, chtěla přihlásit do společného bydlení. Jako na svém příteli by se na mě stala závislá a protože můj invalidní duchod není veliký, k tomu, můj výdělek ze dvou prací nijak závratný, jsme nuceni žít odděleně! I když momentálně žije v nově zrekonstuovaném bytu, její dávky od státu jsou nepravidelné, a ani zdaleka nepokryjí celkové rodinné výdaje! I když jsem se již snažil o to, abychom si rozdělili role v rodině, určili, kdo za co bude zodpovídat,co kdo dělat, stále se nedokážeme dohodnout! Vše jde tedy podle družky, raději ustoupím, protože ji nechci ztratit. Jak z této svízelné situace vyjít bez ujmy některého člena rodiny???

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milý 7m4, vím, že něco málo jste doplnil, já tomu pořád nerozumím, jděte do poradny to probrat konkrétně a spolu – v každém okresním městě existuje Poradna pro manželství a mezilidské vztahy – zdarma – bude to pro vás přínosnější.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.