Starší dotaz #4202

anonym Personál zeptal se před 9 roky

Dobrý deň, pol roka som bola vo vzťahu so ženatým mužom. Tvrdil, že im to doma neklape, že povedal manželke, že to chce skončiť, povedal to aj deťom, aj svokrovcom, mal sedenia s právnikom ohladne žiadosti o rozvod, potom už bola žiadosť pripravená a už čakala iba na podpis. a jedného pekného dňa mi zavolala jeho žena, že na mňa dostala tip, že všetko je medzi nimi v poriadku, že sa milujú, žiaden koniec nebol, nič nepovedal ani jej, ani deťom.. ostala som v obrovskom šoku, lebo mi začali do seba všetky súvislosti a jeho nálady zapadať. aj ona chcela vedieť pravdu, tak na všetko, čo sa pýtala, som jej odpovedala a aj poslala fotky. On vlastne žil dvojitý život (pracoval v zahraničí, kam som na víkendy k nemu chodila) Obidve sme boli z toho totalne mimo, čo sme sa dozvedeli. a on sa mi teraz vyhráža, že mi zničí život, že som úmyselne a najtvrdším spôsobom zranila, a že teraz je rad na mne. S odstupom času už viem, že som jej nemusela povedať také veci a niektoré detaily, avšak v tom šoku som to tak cítila a išlo to samé zo mňa. on bol hrozný manipulátor a celý jeho život iba klamstvo. a najhoršie na tom je to, že mám teraz výčitky, že som mu všetko zničila, že som jej povedala pravdu. ale konečne som sa aj ja dozvedela pravdu.. snažím sa tie šoky v sebe spracovávať, len niekedy to ide fakt ťažko..

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 roky

Milé Sluníčko, klamať se nemá (česky: Lhát se nemá). Ustát život v pravdě a v realitě je náročné, ale poctivé. Nevyčítejte si nic – kdyby vám řekl, že jste milenka na víkendy, že si nepřeje ničit svou rodinu, pak by to bylo jiné. On lhal, vytvářel iluze, tak se nemůže divit, že se uvádí do reality to, co z pusy vypouštěl. Držím Vám palce a nedejte se.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.