Starší dotaz #4207

anonym Personál zeptal se před 9 roky

Dobrý den, velmi ráda využívám možnost také Vás oslovit prostřednictvím poradny s malým dotazem. K poradně jsem se dostala naprostou náhodou a když jsem se začetla do otázek a odpovědí, velmi mnoho věcí jsem porovnala se svou osobní zkušeností a z Vašich odpovědí jsem si i mnoho vzala pro sebe. Před třemi lety jsem se psychicky zhroutila z pracovního náporu v kombinaci s úzkostnou poruchou do stavu, kdy jsem byla na tři neděle hospitalizovaná a podpořená antidepresivy. V podstatě jsem se dostala až na dno k plánování svého konce. Doma jsem pak setrvávala několik měsíců ve stanu nečinnosti. Náhle mi však začala myslí proudit energie a nutkat mne k tomu, abych začala něco dělat (možná i začala fungovat antidepresiva?)nebo nějaký vnitřní zdroj, nevím. Postupně jsem začala poznávat svět a své prožitky jakoby od znovu, jako po "velkém třesku" či katarzi v mém nitru. Byl to můj osobní boj, najednou jsem získala odvahu, ztratila strach a především začala vše vidět úplně jinýma očima, jako bych byla znovu na začátku cesty a vše mohla poznávat ještě jednou. Vše vidím s velkým nadhledem, literatura, filmy, umění mají pro mne najednou úžasný rozměr, nemluvě o přírodě. Je to skvělý pocit a velký dar. K lidem jsem měla vždy velmi hezký vztah, ale teď se ztrátou obav z komunikace si navzájem dáváme lásku, úsměv, vidím to v zaměstnání, na ulici, v rodině. Neskutečně se změnil můj trochu komplikovaný vztah s matkou. Jsem za to nesmírně vděčná a stále ohromená tím, že se to stalo. Začala jsem si věřit, znám svou hodnotu, ale i hodnotu všeho ostatního. Některé složité věci, i např. z matematiky se mi zdají snadnější, věci nekomplikuji a vidím je jednoduše. Velmi to nacházím ve Vašem popisu stavu, kdy člověk má být sebevědomý, nezávislý na hodnocení druhých, srdečně vlídný k ostatním a pak se celý svět obrátí naruby. Omlouvám se za tento detailní popis, ale zajímal by mne Váš názor, zda je možné aby okamžik blízký smrti a zoufalství, pokud se překoná, měl tyto účinky? Jinak jsem VŠ, zdravě racionální a teď mohu napsat i šťastná žena. Moc děkuji za Vaši poradnu a Vaši osobnost, která vším prolíná. Kdybych měla potřebu, ráda se na Vás obrátím.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 roky

Milá Kristi, děkuji za milá slova. Lidská psychika je někdy tajemná a osobní zázraky se dějí, sama nejlépe znáte odpověď. Dovoluji si nasdílet odkaz na vědce, který prožil také náhlou proměnu vědomí http://www.vedaavira.cz/index.aspx?p=12 . Třeba Vás zaujme a odpoví vám podrobněji :). Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.