Starší dotaz #4208

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, obracím se na Vás, protože už nevím, na koho jiného se mám obrátit. Mám problém s budoucí tchyní, přesněji ona se mnou. S jejím synem chodím 2 roky a z toho již jeden rok sdílíme domácnost. Partner má o 15 let mladšího bratra, který mu je 9 let. Má budoucí tchyně ho viní, že bratra dostatečně nehlídá, nemá na něj čas a jen díky mně. Přestala mě zdravit, jakmile nejsem s partnerem, "přemlouvá" ho, aby se vrátil k nim zpátky domů a staral se o bratra. Přijde mi to dost sobecké. My máme už svůj život, tak proč to dělá? Myslím, že ve 23 letech člověk má právo na vlastní život. Tím nechci říct, aby za svým bratrem nejezdil, to určitě ne. Jen nás chce rozeštavat. Dává mi najevo, že jsem přítele změnila k horšímu např.: že nehlídá každý víkend bratra. To nemluvím o tom, že kluka musí hlídat 2x do týdne chlapce+vyzvedávat ze školy. Přítelovo matka chodí 2x do týdne do práce a zbytek má volný a stejně pořád mluví o tom, jak je zaneprázdněná, že musí chodit na jógu, nehty a kafíčka s kamarádkami. A jak to máme stíhat my?Já stále studuji,každý víkend chodím na brigádu a ještě se starám o domácnost. Dokonce mu navrhla ať se k nim vrátí zpět, hl. aby se staral o bratra a já ať se vrátím domů k rodičům. Hraje od samého začátku se mnou nějakou taktickou hru, na kterou už nemám dostatek sil. Rodinu ze strany přítelovo rozeštvává proti mně a já se šíleně bojím, že to jednou nevydržím psychicky a odejdu jen kvůli této ženě od partnera. Musím podotknou, že partner se mi zastává pořád a už toho má taky dost. Prosím pomozte mi. Předem Vám děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá Veve, kdybych Vám měla pomoci, potřebovala bych s Vámi pracovat osbně, abychom na úrovni vnitřních prožitků dokázali uzdravit zranění, pocity ohrožení, strachu. Abyste dokázala vnímata tchyni jako někoho/něco, co vás neohrožuje a zároven se týká partnera – získat nadhled a posílit lásku k partnerovi. Protože jak to píšete, partner ví, že patří k vám nikoliv k mamce… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.