Starší dotaz #4211

anonym Personál zeptal se před 9 roky

Dobrý den, můj syn (6 let) je hodně plačtivý. Začne mi vyprávět, že mu někdo řekl ve školce třeba nějakou nadávku a u toho se přede mnou rozbrečí. Nebo, že mu asi před měsícem nějaká holčička řekla, ať jde pryč, jinak, že mu dá. Když mi to říkal, zase se rozbrečel.Nikdo mu ale neublížil-myslím fyzicky. Řekla jsem mu, že když dá dětem najevo, že se bojí, tak si ho budou dobírat čím dál víc. Bojím se dětské šikany ve škole, kam začne chodit příští rok, když děti uvidí, že se bojí. Měla bych toto řešit s nějakým odborníkem, nebo myslíte, že se s tím nedá nic dělat, že to má v povaze? (Má to asi po mně, já jsem byla taky ze všeho až do dospělosti "na měkko".Ale v dnešní době a jako kluk by to měl rozhodně těžší než já.) Prosím o radu. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 roky

Milá Evi, kdybyste měla to štěstí, že najdete někde edukativně-terapeutickou dětskou skupinku, začlente ho tam. Mnoho v to nevěřím, že ji najdete, poptejte se v ped.psych.poradně, zda o něčem vědí… Dělat se s tím něco dá, jsme přeci na zemi, abychom se vyvíjeli a učili… možná bude vhodná případně i dětská individuální terapie … třeba si jen dojděte do poradny popovídat o vašich nejistotách, výchově a inspiracích…. uvidíte, jak to půjde… Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.