Starší dotaz #4213

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Nějakou dobu jsem bydlel u maminky na chalupě. Ona si zřejmě zvykla na moji přítomnost a začala ji vyžadovat. Když jsem potřeboval bydlet jinde, začalo vyčítání, skuhrání až vydírání, že musím bydlet na té chalupě a ne někde jinde. A trvá to dodnes, každý den volá, vyčítá, naléhá, a po každém takovém hovoru jsem úplně rozhozený. V současné době můj život není zcela v pořádku, nemám stálou práci, ani vztah, a už začínají deprese. Místo abych se zabýval tím, jak svůj život dát dopořádku a mohl žít naplno, musím řešit, zda vůbec mám na nějaký svůj život právo. Zda bych spíše neměl na chalupě žít život maminky. Mám své známé, své koníčky, měl bych mít stálou práci, ale to ji nezajímá, ona mě prostě chce mít na té chalupě. A u mě vzniká pocit, že dělám něco špatného, když jsem jinde než na té chalupě. Jak se k tomu postavit? Jsem povinen žít život maminky, nebo mám právo na svůj? Jak reagovat na vyčítání a nátlak?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milý Věroslave, nátlaky maminek jsou nefér – povinností rodiče je poslat dítě do samostatného života, povinností člověka je žít svůj život, postarat se o sebe. Prosím Vás, zastabilizujte sebe po pracovní stránce i emocionální .(mamince pořiďte pejska/kočku – rada bez záruky) Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.