Starší dotaz #4219

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den. Vystudovala jsem konzervatoř, nyní studuji hudební výchovu na pedagogické fakultě. Na pedagogickou fakultu jsem šla z hlavního důvodu-kvůli trémě. Kvůli trémě jsem měla i neveřejný absolventský koncert. Přednes mám vždy na 100 procent nacvičený, ale před lidmi se mi nekontrolovaně roztřepou ruce a problém je to právě u té pravé ruky. Protože hraji na housle a pravá ruka tahá smyčcem. Tudíž když hraji pomalou věc, je na mém tónu tréma znát, protože je roztřesený. Za měsíc mám vůbec poprvé v životě koncertovat sice s amatérským orchestrem-ale prostě poprvé s orchestrem a navíc hraji věc, kterou zná mnoho lidí-Podzim od Vivaldiho. Mám z toho šílenou trému už na zkouškách-připadám si tam jako amatér, protože se mi vždycky děsivě a nekontrolovaně roztřepou ruce-kazí to můj výkon a moje ruce-respektive pravá ruka je úplně nezvladatelná. Což třeba znamená, že např. s ní nemůžu překotvit na strunu na kterou bych chtěla-to je úplná bezmoc…:-( Neznali byste prosím proti takovému třasu nějaký prášek, který by mi alespoň na 50 procent mohl můj šílený třas potlačit? Jsem z toho vážně nešťastná. Doma mi říkají, že bych měla i na Jamu. Ale stačily jedny blbé zkoušky etydy na konzervatoři a můj výkon ze 100 procent klesl tak na 60. Myslím, že je to škoda. Mé sebevědomí díky tomuto klesá. Vážně nevím, co s tím. Když jsem absolvovala na konzervatoři, tak jsem v sobě měla snad 10 přírodních uklidňovátek a stejně mi to nepomohlo. Moc děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá An, doporučuji https://rovena.info/kognitivne-emocni-revitalizace-psychiky-kerp.html – múžete zkusit Neurol… uvidíte Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.