Dobrý den, měla bych dotaz, týkající se mé nové kolegyně. Mám podezření, že trpí schizofrenií a nevím, jak mohu zjistit, zda se někde léčí nebo zda je pro své okolí nebezpečná. Má velmi podivné chování, často si protiřečí, již mnohokrát zmínila, že na ni mluví hlasy, má vidiny a spoustu podivných návyků ( sprchování po tmě, nemůže se dívat do zrcadla, výkřiky do ticha… ). Je v práci teprve čtyři týdny, přestěhovala se narychlo přes půl republiky a na své bývalé zaměstnání (kterých bylo mnoho) má samá negativa. Občas říká šílenosti, kterým je těžko věřit a hlavně těžko rozumět. S nikým z rodiny se nestýká. Bojím se, její chování je nepředvídatelné a pokud může být nebezpečná, mají její kolegové právo to vědět? Dá se skrývat informace o duševní chorobě před novým zaměstnavatelem? Má povinnost psycholog informovat praktického lékaře o stavu pacientky? Tak by se to přeci mělo objevit v kartě dotyčného a závodní lékař by tuto informaci věděl? Nevím si rady, psala jsem jen velmi zkrácený popis kolegyně takže chápu, že udělat si obrázek není jednoduché. Za Vaši odpověď děkuji.
Milá B., proberte toto s právníkem. Podle mne nemáte právo na lékařské informace o kolegyni. Tak je to v tomto státě nastavené. Zaměstnavatel má právo nastavit si vstupní podmínky včt.psychotestů a výpisu z trestního rejstříku a zdravotní způsobilost…
Potřebujete více pomoci?
Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.
Vlastní dotaz
Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.
Online semináře a lekce
Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.