Starší dotaz #4231

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, je mi 16 let a poslední dobou trpím strachem. Jsem hodně citlivá všechno mě hned naštve, urazí a tak dále. Když s tím mluvím s rodiči tak se hned rozpláču i když nechci. Začalo tak že před 3 lety jsem se odstěhovala. Nová škola a nový přátele, ale pak jsem byla hodně nemocná, a dlouho jsem nebyla ve škole,nevěděli že mám slabou imunitu a že často chybím. A tak kamarádi si mysleli že jsem ta která zatahuje školu. A vždycky když jsem šla po nemoci do školy tak jsem se bála i učitelka si na mě zasedla kvůli tomu. Ale potom se VŠE srovnalo. A teď chodím na střední školu a začíná to zase. Bojim se zkoušek mam strach ze se mi budou ostatní smát. Ale není to jen o škole mam strach skoro ze všeho. Někdy mám takový nálady že nechodím ven. Přijdu ze školy a jenom ležím a nic nedělám takhle to jde třeba měsíc. Nebaví mě ani žit. Vím je mi teprve 16 let teď můj život začíná, ale takhle to Já cítím. Dříve jsem taková nebyla. Když mám strach poti se mi ruce. Nevím co už mám dělat se svým strachem. Má mamka mi pomáhá jen co to jde, ale myslím že mě moc nechápe. Předem děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá Mílo, doporučuji aktivní spolupráci s psychologem, možná i antidepresíva od lékaře, číst moudré knihy např. Miluj svůj život, Osobní síla a někdy třeba na seminář Osobního rozvoje… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.