Starší dotaz #4232

anonym Personál zeptal se před 9 roky

Dobrý den, myslela jsem si, že nemám žádný velký problém, ale spoustu lidí už mi doporučovalo psychologa, takže jsem o tom začala přemýšlet a zjistila jsem, že možná několik malých problémů mám – pokusím se to tu nějak shrnout. Je mi 16 let a jsem celkem zaneprázdněná školou, aktivitami navíc ve škole (soutěže) a kroužky. Abych mohla popsat vše, musím začít loňským létem, kdy jsem si (jako tanečnice) všimla, že jsem tlustá. Začala jsem hubnout a ztrácela sílu na školu. V únoru jsem si uvědomila, jak jsem vyčerpaná a velmi rychle jsem přibrala zpět všechno. Pořád mám ale z jídla špatný pocit. Přijde mi, že jím hodně, stydím se jíst před lidmi (v jídelně jím půlku oběda apod.) a pokaždé, když něco sním, mám pocit, že toho bylo zase moc. Už mi ale dost lidí řeklo, že jím hrozně málo, že takhle dlouho nevydržím – podle mě blbost. U každého zrcadla, na které narazím, kontroluji, jestli nemám moc velké břicho, moc špekaté nohy a ruce atd. Na druhou stranu jsem párkrát zažila i stav, kdy jsem se zavřela do pokoje a snědla čtyři čokolády – extrém. Kromě toho jsem perfekcionistka a hrozně citlivá (a prý mám nízké sebevědomí). Nesnesu kritiku. Každá neúspěšná soutěž je pro mě hroznou ranou. Když mi někdo něco vyčítá, hned je mi do breku a to, i když se hádá někdo jiný ve stejné místnosti. Taky mám pocit, že mě nikdo nemá rád, že jsem úplně sama a ostatní mě jen pomlouvají. Velmi zřídka mívám i takové stavy, kdy si chci něco udělat, ale nevím, co. Dříve jsem se mlátila knížkami, ale to už je hodně dlouho. Taky když už se mi něco stane (např. při tělocviku), nikomu to neřeknu a rodině už vůbec, protože mě mají za hypochondra (od té doby, co jsem byla chudokrevná) a já se bojím jim říkat cokoliv. Také už od začátku školního roku problém se spaním – mám toho nějak moc a nezvládám z toho nic, takže mám například dost špatné známky ve škole, nesoustředím se, usínám při hodinách a spím 4 – 5 hodin denně (v noci). Ono je toho tak nějak ještě víc, ale jsou to už jen takové maličkosti. Co byste mi poradili? Mám se sebou něco dělat? Co mám dělat? Děkuji moc za jakékoliv rady

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 roky

Milá Jani, ano, je toho dost – takových maličkostí – jako nevyrovnaný vztah k sobě/ke svému tělu, potíže se spaním… přetíženost… narušený vztah k jídlu. Doporučuji spolupracovat s psychologem, naučit se ralaxace (např.: https://www.youtube.com/watch?v=lpSv91OAY3s), číst knihy (Miluj svůj život, Miluj své tělo, Osobní síla) Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.