Starší dotaz #4236

anonym Personál zeptal se před 9 roky

Dobrý den,prosím o radu.Pracuji na stejném pracovišti už třicet let.Od února jsem v důchodu,ale pracuji dál na zkrácený úvazek.Je nás na oddělení celkem pět.Dcera jedné mé kolegyně by ráda nastoupila na moje místo,ale ostatní ji nechtějí.Její matce,to pochopitelně z kolegiality neřeknou,ale přesvědčují mě,abych si prodloužila smlouvu na další dva roky.Já bych zůstala ráda,ale matka dotyčné dívky na mě tlačí,abych skončila co nejdříve,že její dcera má psychické potíže a další dva roky už čekat nevydrží,raději si něco udělá.Obě strany mě prosí,ať to té druhé neříkám.Na pracovišti začíná být dusno.Nechci situaci nějak vyhrocovat,ráda bych to vyřešila nějak klidně,ale matka,která bojuje za svou dceru mi připadá naprosto nesoudná,můj další osud ji naprosto nezajímá.Přestože spolu pracujeme dvacet let a byly jsme vždy kamarádky.Děkuji za radu.Anna

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 roky

Milá Aničko, ufff – napadá mne několik myšlenek k tématu: - personální otázka je zodpovědnost šéfa – mohl by se nějak vyjádřit? - samozřejmě, řešte na prvním místě sebe – chcete zůstat – zůstante… - pořešte vztah na pracovišti s "tou matkou" – nejprve na vnitřní úrovni (můžeme spolu v léčebné relaxaci) a následně vykomunikujte situaci v klidu a otevřeně… Ráda vás potkám a držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.