Starší dotaz #4250

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, mám prosbu. Mám šestiletého syna, který má poslední dobou strach. Nechce spát sám v posteli. Prý se bojí strašidel a duchů. Dnes nechtěl jít ani do školky, že se tam bojí. Prý tam ráno nejsou jeho kamarádi. Nevím co se to s ním děje. Je pravda, že mu říkáme, že se nesmí bavit s cizími lidmi, že by mu něco mohli udělat. Bojíme se o něj, tak mu to říkáme docela často. (teď už s tím přestaneme) A já jsem před ním jednou neprozřetelně řekla, že se bojím do práce (mám tam teď dost stresu), tak nevím, zda by se to mohlo přenést i na něj. Můžete mi poradit, jak ho máme uklidnit. Říkáme mu, že strašidla neexistují. Spát chodíme s ním, buď je u něj je manžel nebo já než usne. Teď jsem mu zakázala i hry, kde jsou také nějaká strašidýlka. Prosím o radu. Děkuji Dáša

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

MIlá D., vidím to na dětskou psychoterapii – trochu si pohraje, pokreslí… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.