Starší dotaz #4251

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, začala jsem se vídat se ženatým mužem, vím, klišé. Nicméně již několik let dříve, než jsme se sblížili intimě, jsem věděla od jiných lidí, že je ve svém současném vztahu nešťastný, a že setrvává jen kvůli dítěti. Navíc vím, že i on neměl růžové dětství, protože ze strany rodičů se mu nedostávalo dostatek péče a citu a vyrůstal spíše sám s kamarády a již v 17 letech odešel z domu. V práci je výborným manažerem, šéfem, který umí řídit všechny svoje podřízené, kteří ho mají rádi. Vždy přichází s dobrou náladou a všechny dokáže motivovat, inspirovat a tmelit. V osobním životě však nedokáže vyřešit nic. Několikrát v průběhu našeho vztahu se snažil řešit odchod od manželky a vždy, když to začal řešit, tak se věci zhoršily. Manželka (pozn. nepracuje a je psychicky labilní, v rodině mají sebevraždy), na něho začne tlačit a on se stáhne i přede mnou. Následně náš vztah ukončí s tím, že to nedokáže věci vyřešit. Po nějaké době se však ke mně opět vrací. Vždy když se takhle zablokuje a je bezradný, tak veškerou svoji energii vloží do práce. Přitom v hloubi duši ví, že není šťastný. Odnáší to i jeho dcera, protože tím, že s manželkou nechce trávit čas, tak tím ochuzuje i dceru. Největší paradox je, že mi nabídl „jako své bývalé milence“ práci ve firmě, kde je manažerem. Tak přemýšlím, zda opravdu uvažuje jen pracovně, nebo mě chce mít nějakým způsobem nablízku. V tuto chvíli mi však řekl, že o naší budoucnosti nepřemýšlí a sama vidím, že přepnul na mód „práce“ Dá se prosím s jeho psychickými bloky a nerozhodností v osobním životě něco dělat? Děkuji za každý názor.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá K., situace složitá… dělat lze vždy něco… on tu cestu ke své síle hledá? Můžete se seznámit s knihou: Vidím v tobě boha, vidím v tobě bohyni. Jak se vám žije? Co s Vaším citovým a partnerským životem… ? Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.