Starší dotaz #426

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, je mi 20 let a během posledních 3 měsíců jsem si vypěstovala neuvěřitelnou fóbii ze změny prostředí. Všechno to začalo, když jsem si jednou vyšla se svou kamarádkou ven, kde se mi udělalo nevolno a od té doby, opravdu nevím proč, ať mám kamkoliv jít ven z domu, už dopředu z toho chytnu strašnou neurózu z toho, že se mi udělá opět špatně. Neúroza se projevuje nadýmáním, někdy i průjmem,sevřením žaludku a nemohu ani pak jíst, někdy se mi i zatmí před očima. Díky tomu mám, naprosto poničné zažívání, které se snažím spravit alespoň probiotikami. 14 dní jsem si proto dala oddych, nikde jsem nechodila a už mi bylo docela dobře, bohužel jsem však o víkendu navštívila příbuzné a vrátila jsem se s obrovskými křečemi v břiše a opět vynervovaná. Opravdu už nevím co s tím, protože ať se snažím přesvědčovat sebevíc, že je to můj vymyšlený nesmysl, stejně vždy vyhraje moje podvědomí a vnutí mi pocit, že je mi opět špatně. Bojím se, že se z toho asi zblázím a nakonec skončím s žaludečními vředy. Nevím zda by mě můj lékař bral vážně, nebo mě poslal domů, že jsem simulant. Proto vás prosím o radu co s tím, jak se s tím vyrovnat, nebo zda existují nějaké přípravky, které by mne mohly uklidnit. Nebo mám raději navštivit svého lékaře, aby mi s tím poradil. Mockrát děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Eli, i vám doporučuji vytrvalost v hledání psychopomoci pro vaše potíže. Můžete navštívit psychiatra, můžete návštvu psychiatra (předepsání léků) kombinovat s psychoterapií (doporučuji) – vyhledejte si více o agorafobii a její léčbě. Jak sama vidíte, racionálně nemůžete situaci zvládnout, proto i u vás doporučuji práci na úrovni citově emoční a tu nelze dělat korespondenčně.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.