Starší dotaz #4284

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Zdravím paní magistro, mám zřejmě nezvyklý problém, ale moc mne trápí. Můj manžel smrká do všeho co vidí. Začalo to smrkáním do prádla odloženého na praní, což by mi nevadilo. Ale stupnuje se to. Za posledních pár měsíců jsem nekolikrát prala záclony a povlečení, protože smrkal do nich. Pokračovalo to tím, že smrkal do kožichu naší kočky a když se vysmrkal do bryndáku naší společné dcery, když ji ráno krmil mne vskutku zasáhlo. Podotýkám že jsem mu nekolikrát říkala že je to nevhodné, nehygienické a odporné, vždy se mi vysmál. Před svatbou to nedělal, jsme svoji dva roky, od narození dcery. Prosím poradtě mi, už nevím jak dál, nechci si připadat jako v domácnosti prasat.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá Romanko, Nevím, proč si někdy lidé dokazují svoji osobitost způsobem obtěžující okolí. Mohou to být pozůstatky pubertálního vzdoru. Můžeme spekulovat o nějakém typu psychiatrické poruchy, ale spíše si myslím, že jde o manýr. Jak to ale řešit? Zajímavé by bylo požádat o řešení soud – nedělám si srandu – v zákoně o manželství jsou paragrafy o spolupráci a podpoře a dobrých mravech. Nevím, kolik to stojí, ale zkusit to můžete. Brát to trochu jako recesi a trochu vážně. Zkuste si dát inzerátek zajímavě naformulovaný na právnickou fakultu, třeba nějaký student by se toho ujal. Nebo sama nastudujte a sepište žalobu. Jinak mu můžete navrhnout, že se rozvedete, protože tak to před svatbou nebylo a je to pro vás nepřijatelné. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.