Starší dotaz #4285

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, v podstatě ani problém nemám, jen bych chtěl vědět co si to tom myslíte a zda to není na škodu. Nejsem moc v kontaktu s lidmi, a když, tak si s nima moc nepovídám. Proto jsem si v hlavě vytvořil imaginární postavičku, se kterou vedu pořád nějaké diskuze. Ta postavička není vlastně ani tak imaginární, jako spíš můj psycholog/terapeut, ke kterýmu po domluvě jednou za čas docházím. V podstatě mě to v ničem nepřekáží, je mi to přijemné, jen např. před spaním nemohu někdy usnout protože mu hučím do hlavy blbosti, a když někdo říká něco co mě nebaví poslouchat nebo mi to je nepřijemný, tak automaticky přepnu na postavičku a řikám jí důvody, proč nechci toho člověka poslouchat. V podstatě to asi není nic špatného, jen se bojím rizika „přenosu“, který případně nevím, jak ovlivnit. Toto trvá cca rok, ale podobnou zkušenost mám už od dětství. Děkuji a přeji hezké svátky, Vladimír.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milý Vlado, vidím to jako vnitřní dialog, který je v poho. Riziko přenosu – jako že psychoterapeut je váš "rodič", alterego…? Vše má svůj vývoj a čas… Nejhorší je smrt z vyděšení. Můžete to probrat s psychologem… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.