Starší dotaz #430

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, ráda bych se svěřila se svým problémem, nebo možná spíše nejistotou a požádala vás o radu. S manželem se známe 9 let, před 4 roky jsme se vzali. Naše manželství je tak nějak normální. Vycházíme spolu, i když jsme řešili několik menších krizí, které byly způsobeny tím, že jsme se navzájem odcizili. Bohužel nemáme příliš společných zájmů a tak trávíme čas každý svými zálibami (já doma nebo u kamarádky, on při sportu), ale tak to jistě dělá spousta párů. Největší neshoda manželství však nastala před necelými dvěma lety. Manžel začal být uzavřený do sebe, málo jsme spolu komunikovali, přestali jsme spolu skoro úplně sexuálně žít a po dohodě jsme zrušili plány na stavbu domu. Po půl roce mi oznámil, že se stěhuje 100 km daleko a došlo i na slovo rozvod. Nevím, jestli v tom byla jiná žena, příležitostí k seznámení má v práci i díky svým zálibám spoustu, ale stále věřím tomu, že ne. Radši po tom nepátrám. Došlo mi, že o něj musím začít bojovat. Odstěhoval se, ale kontakt jsme úplně nepřerušili. Jakkoli jsem se ho snažila přesvědčit, ať mě neopouští. Nejlepší řešení mi připadalo těhotenství. Podařilo se – přišla jsem do jiného stavu. Touto zprávou byl značně zaskočen, ale věděla jsem, že se díky tomu ke mě vrátí a to také udělal – přestěhoval se zpět. Vím, že je se mnou hlavně kvůli synovi, který se před půl rokem narodil, miluje ho a věnuje se mu. Bohužel nedokážu říct, co cítí ke mě. Žijeme vedle sebe jak dva cizí lidé a to se mi nelíbí. Ještě že nás spojuje syn. Prosím poraďte: co dělat, pokud by znovu začal uvažovat o tom, že mě opustí? Vím, že kvůli synovi to neudělá, ale co kdyby? Druhé dítě? Děkuji mnohokrát.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Žando, máte to, co jste chtěla – upoutala jste partnerovu pozornost na dítě. Nechápu, proč se divíte, že mezi vámi něco drhne, když i před početím to drhlo… Komunikujte o svých pocitech zřetelně s manželem, popište, jak se v manželství cítíte, z čeho máte obavy a ptejete se ho, jak se cítí on, co by si přál, co očekává… můžete zajík k psychoterapeutovi.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.