Starší dotaz #444

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, je mi 16 let a už pár let mám trochu problémy. na základní škole jsem nebyla oblíbená a dost psychicky šikanovaná, spolužáci se do mě naváželi kvůli postavě a chování, každému jsem důvěřovala a všichni mě pak podráželi. A tak jsem se začala uzavírat do sebe odháněla jsem od sebe přátele i ty kteří mě měli rádi, ale v životě se mě nezastali a občas i oni mě šikanovali.přestala jsem komuikovat s okolím se všemi kamarády a přes rok a půl jsem jen probrečela a proseděla doma. Nevím jestli na to měl podíl věk puberty byla jsem v 7-8 tř. ZŠ ale pokusila jsem se podřezat. nakonec mi pomohl úplně cizí kluk, kterého jsem do teď neviděla ale za vše mu moc děkuju celé dny jsem si spolu jen volali a povídali si a tím jsem se dala trochu dohromady.Ale pořád si připadám méně cená ted už jsem v druhém ročníku střední školy a začíná se to vracet zase urážky zase brek. nevím co s tím bojím se že největší chyba je ve mě že si to vždy dělám sama přece to lidi nemůžou poznat jo ta je psychycky slabá tak jí pomůžem do blázince nevim co dál. Už přes rok mám přítele trávíme spolu moc času a on o všem ví ted když přijedu z intru domů na víkend a povídáme si o problémech chce mi pomoct navrhl mi, že se mnou půjde k psychologovi, ale to já nechci bojím se, proto vám taky píšu přítel to chtěl všechno říct mé mamce, ale to si taky nepřeju rodiče si za celou dobu nevšimli že se semnou něco děje tak proč ted by to měli řešit. Prosím chci si sebe jednou vážit chci mít spokojený a krásný život a né jen ve smutku a v breku proto chi radu děkuju za vyslechnutí a doufám že mi pomůžete

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá neznámá, ano, potřebuješ se naučit sebelásce a sebeúctě – i takové obyčejné "věci" mohou být předmětem tréninku. Je dobré dohovořit se na pravidelné spolupráci s psychoterapeutem. Doporučuji knihy: Miluj svůj život, Osobní síla skrze uvědomění. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.