Starší dotaz #4787

anonym Personál zeptal se před 8 roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si myslíte, že je můj problém potřeba odborně řešit či je možné, že si tím mohu projít sama..Jako studentka si nemohu dovolit časté konzultace, ale na druhou stranu bych v sobě ráda našla klidu… Nazvala bych svým problémem přehnanou žárlivost.. s přítelem máme hezký vztah, je milý a pozorný a ve své podstatě si nemám na co stěžovat. Před pár měsíci jsme si však prošli četnými rozbroji – vadilo mi, že měl plný facebook stránek s nahými ženami, že si každý den stahoval tyto nové fotky do telefonu a až (dle mého pohledu) přehnaně sledoval porno či právě tyto všemožné obrázky. Když jsem viděla jeho záložky v pc plné těchto věcí, vlastně mě to rozesmutnilo. Začala ve mě sílit nejistota a strach, došlo to až tam, že jsem tajně prohledala přítelův telefon, kde jsem našla dlouhé hovory s jistou slečnou.. čímž samozřejmě můj vztek/strach posílil a dostala jsem se na jeho email, pc historii atd…Po jedné ostré hádce, kdy jsem odjela pryč se slovy, že končím, přítel dotyčné slečně dokonce napsal, že se moc těší na společný víkend atd. a zakončil email větou "s láskou a touhou po tobě tvůj drahý". Po tomto zjištění jsem byla opravdu na pokraji. Chtěla jsem si přijet pro zbytek věcí a ukončit vše definitivně, přítel se však s pláčem omlouval, prý udělal vše pouze v afektu a k ničemu reálnému by nikdy nedošlo, jen ho ranila moje slova. O všem jsme si promluvili a snažili se najít východisko. Stránky z fb si smazal, nahé ženy nevyhledává, s dotyčnou (s kterou pouze občas prohodil pár emailů) přerušil jakýkoli kontakt. Já se přesto nedokážu zbavit této "žárlivosti" a při sebemenší příležitosti se neovládám. Stačí abychom koukali na film, abych zahlédla fotku kamarádky, aby na ulici uhnul pohledem.. jediné na co dokážu myslet je, že všude "slintá" po jiných a představuji si další, ještě horší věci.. o všem se dohadujeme, často pláču a plyne z toho špatná nálada a atmosféra. Nevím jestli je na vině má žárlivost či jeho "posedlost" ženami…Jsem si vědoma toho, že se většina "scénářů" odehrává v mé hlavě, ale nedokážu se jich zbavit a nechci aby vše úplně zničily.. Děkuji. H (23)

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 roky

Milá H., bohužel se asi sešli dvě věci… vaše žárlivecká fantazie a podivné chování přítele… Obávám se, že by nějaká návštěva byla vhodná (domluvíme se na studentské ceně) . Vy sama potřebujete přebudovat své myšlení a uzdravit srdce… přítel… taky by se mohl stavit… Našla jste zde na webu články o žárlivosti? Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.