Starší dotaz #499

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, ráda bych věděla jestli existují nějaké kurzy nebo poradenství pro poručníky(?). Mám psychicky labilního bratra, s omezením právních úkonů. Po eventuelní smrti rodičů ho dostanu na strarost já. Neumím si představit jak to zvládnu. Je už asi 6 let bez práce, a ani se nesnaží si něco sehnat, i když by na to fyzicky měl, když mu o nějaké nabídce řeknu, ani se neobtěžuje tam zajít zeptat. Je asociální, skáče před zrcadlem (pokud můžete, prosím o vysvětlení, případně jaký by mělo vliv odstranění zrcadel), dělá si co chce atd. Problémy s tím že je schopen podepsat snad cokoli co mu kdo podstrčí snad vyřeší zbavení práva na podepisování smluv, ale co s tím chováním? Podle jeho psychiatra se bude časem ještě zhoršovat. Dávat do ústavu ho nechceme, půjde ještě převychovat (25)?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Kláro, o kurzech nevím, doporučovala bych vám několik konzultací, kde si urovnáte pocity, myšlenky, postoje … dost bych vám je přála, cítím tíhu, která na vás z toho padá… ty konzultace byste si měla dopřát už nyní…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.