Starší dotaz #512

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den.Chtěla bych Vás tímto požádat o radu.Mám 15-ti letého syna,který již asi od sedmi let trpí tiky.Má s tím teď v pubertě velké problémy,léčí se už od těch sedmi let a nic nepomáhá.Letos nastoupil na SOU obor zedník.Jde o to,že učitelé,ikdyž mu vypracovali program ,kde má určité úlevy si stěžují na jeho tiky,že nemohou vyučovat a mají strach i při praxi ,aby si nějak neublížil.Jeho tiky jsou různé,ale nejvíc hlasité vyslovování písmene A a bouchání rukama do všeho co je na dosah,nebo bouchání nohama do země,takovou silou,že mám strach,že si ublíží.Pan psychiatr nám navrhl psychiatrickou léčebnu v Opavě.Syn má zájem tam nějaký čas pobýt,protože se chce vyléčit,já mám ovšem strach,aby to nebylo pro něho moc stresující být mezi lidma s podobnýmí problémy a ,aby to nakonec nebylo ještě horší.Myslíte si,že tento pobyt může synovi pomoci,nebo máme raději vyzkoušet ještě jinou léčbu.Jsem úplně bezradná,protože mám pocit,že kromě té léčebny jsme vyzkoušeli snad všechno.Děkuji za odpověď…..Hanka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Hanko, nevím, co všechno jste vyzkoušeli… tourettův syndrom – znáte? Užitečný odkaz: http://www.atos-os.cz/ 
 a Neurologická klinika 1.LF UK a VFN, Kateřinská 30, Praha 2 Doc. MUDr. Evžen Růžička Také je možné mi zavolat a možnosti alternativní léčby probrat telefonicky nebo při osbní návštěvě.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.