Starší dotaz #520

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý večer.Je mi 34 let. Mám pět let přítele, který je bohužel > alkoholik. První rok se pil sice denně,ale ne extrémně,ale > postupně byl hodně opilý i dvakrát za den. Loni zečátkem prosince > po jedné konzultaci s psychložkou přestal úplně pít,bral jen > Triapridal na ukldnění ,jinak nic. Letos v květnu se po té době > napil a dnes je opět tam kde byl před rokem. Jsem velmi neštastná. On je super chlap když nepije -uvaří ,nakoupí ,postará se ,je pozorný ,vtipný a má rád i moji 14letou dceru.Mám ho moc áda a nevím jestli mám odejít nebo se dál trápit, bojím se být sama, navíc ho miluji až moc.Sice slibuje, že přestane pít,ale zatím se mu to nedaří. Děkuji za pochopení

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Ireno, je dobře, že si jste vědoma možnosti volby – toho co volíte a proč. Víte, že důležitým motivem pro setrvání v tomto vašem partnerském vztahu pro vás je strach ze samoty. Pak je tedy třeba přijmout s důstojností vše, co k tomu patří a není třeba býti neštastnou. Život s alkoholikem mívá svá úskalí, partner má ještě jednu milenku (mocnější než jste vy), se kterou se o něj dělíte – alkohol a to je třeba vědět. Podle všeho to vypadá, že nevyhledá-li váš partner odbornou spolupráci, alkohol pro něj bude příliš silným objektem touhy. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.