Starší dotaz #53

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám tento problém: můj přítel se mnou tráví čím dál méně času. Vždy měl hodně zájmů, ale poslední dobou se doma téměř nezdržuje. Navíc se to, že nebude doma, dozvídám většinou na poslední chvíli, někdy dokonce zprostředkovaně. Nedávno jsme si pořídili nový byt a o jeho rekonstrukci se stará skvěle. Ale se mnou jakoby neměl potřebu trávit svůj čas. Když mu to vytknu, vymluví se, že se mu ty aktivity zrovna tak sešly. Že za to nemůže a doporučí mi, ať taky něco podniknu, třeba s kamarádkama. O tom ale partnerský život podle mě není. Nemám s dlouhodobými partnerskými vztahy moc zkušeností (jedná se o můj první dlouhodobý vztah). Chtěla bych se Vás tedy zeptat, zda je tento jev – netrávení času spolu – ve vztazích běžný či zda by to mohlo signalizovat nějaký problém. Trochu se bojím, aby své aktivity uměl omezit, až budeme mít děti. Velmi Vám děkuji za radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Jano, máte pravdu, přítelkyně nemůže léčit jizvy z minulého milostného života. Vašemu partnerovi bych doporučila, aby opravdu někam zašel (věřím, že tak 3-5 návštěv by to mohlo vyřešit při jeho aktivní spolupráci)A vám doporučuji, abyste jeho trauma nechala u něj – je to jeho "práce".

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.