anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, zajímal by mě vás odborný názor na fixaci na urč. věc – nyní už u 5,5 leté dcery. Dcera už odmalička s sebou ven tahala urč. hračky – nikdy neměla prázdné ruce, což jí činilo potíže, ale prostě pořád v ruce něco musela mačkat. Velká fixace na jednu hračku – plyšového růžového psíka, kterého jsme jí koupili na benzínce – začala v jejích 2 letech, od té doby hračka musela s ní dělat vše, jít ven, měla ji u stolu, v posteli, pořád Od dvou a 4 měsící nastoupila do školky na 1 den v týdnu, jinak byla se mnou doma, ale ten jeden den v týdnu tam byla od 8-16,30hodin, vždy si tam prý povídala hlavně s tou hračkou. Takhle fixace na toho plyš. psa trvala hrozně dlouho až do 3-4 let. Psíka chtěla později i oblékat, balila ho do kapesníků….Do skoro čtyř let říkala na otázku: "jak se jmenuješ?" – říkala: "já jsem pes" my na ní, že je přece naše princezna, dcera se až rozplakala, že ne a že je pes! (my psa nemáme, psa má babička a dcera dala jméno plyšákovi stejné jako se jmenuje pes babičky). Přestali jsme i jí číst knihy o zvířatech a začali více číst o lidech…..s panenkama si nehrála V jejích 3,5 letech se nám narodil syn – dcera jak viděla péči o novorozence, tak teprve pak jí začaly bavit panenky a napodobovala mě v péči o ně. Takže odložila tu plyšovou fenku a pak všude s sebou tahala panenky – miminka. No a nyní je jí 5,5 – chodí do státní školky každý den – ale většinou je ve školce jen do poledne, jelikož já jsem stále doma se synem. Nyní jsme jí koupili pár okrasných dýní, ke kterým velmi přilnula, nyní jich má 5 různých barev a chápu, že z nich má radost, ale ona třeba si ráno do školky připraví igelitovou tašku a tam všech 5 dýní a chce si je vzít do školky(hračky tam nesmí, ona by si je nechala v šatně ve skříňce), nechci jí odpírat radost z nich, ale nyní 14 dní dýně jsou v pokoji, kde dcera, usíná s níma, jí s nima. Řekli jsme, že do školky ji je brát nesmí, ale ona se rozbrečela, tak jsem řekla, že jen jednu, no nakonec si vzala do ruky dvě do školky…..a říká, abych jí přišla naproti s ostatními dýněmi……jinak ještě máme problém, že dcera už tak od 20. srpna chodí každou chvíli čůrat, jde i 30x za den….opakované odběry moči u pediatričky – vše v pořádku, takže je to nejspíš psychologický problém, nyní se mi zdá že se to zlepšuje, Nyní má dcera školku už povinně – předškolák, ale nyní se tedy snažím ji vyzvedávat hned po obědě a v pátek nebude chodit vůbec….Jinak je šikovná, rada tvoří, maluje, stříhá, běhá, miluje výlety, má velikého pamatováka i co se stalo před rokem, co který den měla na sobě….

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

konzultujte s dětským psychologem. mmj. neděje se nic dramatického. Namalujte si spolu pocit, který má, když má dýně u sebe – a ten pocit může nosit s sebou…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.