anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den. Mám syna bude mít brzy 8 let. Poslední dobou ovšem nezvládám jeho postoj k nám. Co se týče školy tak ji nijak neřeší a nesnaží se o dobré známky, prostě na školu kašle. Ale s čím si vůbec nevím rady je jeho chování. Má velice negativní postoj ke všemu. Když se mu něco nelíbí nebo nedovolí okamžitě začne negovat vše co řeknu a za všechno můžu já a vše začne sabotovat. Není s ním pak vůbec řeč. Neposlouchá co mu říkám. Když u řeknu já za to nemůžu že se to stalo tak hned otočí: ale můžeš a nebudu se oblíkat a nikam nepůjdu a nebudu tě poslouchat. A pak už je hádka a křik. Nenechá si nic vysvětlit. A tohle je na denním pořádku. Navíc jsem těhotná takže hormony taky dělají své a křičím a ho to nezajímá. Ho nezajímá nic. Už nevím co s ním jak k tomu přistupovat a co dělat. PS: nebude to tím že čekáme miminko, na brášku moc těší od začátku. Navíc ho nestavíme na druhou kolej. Např. zařizujeme bráškovi pokoj tak i jemu ho předěláváme atd. Děkuji za odpověď J.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Doporučuji dětského psychologa a pravidelnou spolupráci. A knihu: Proč se z našich dětí stávají tyrani

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.