anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý deň, Chcem sa poradiť. Som ženatý s manželkou tri rok, máme 2,5 ročného syna. Mali sme viaceré krízy v manželstve, ale prekonali sme ich. Do poslednej hádky sme cez leto boli na dvoch dovolenkách, intímne sme na nich žili, tiež. Plánovali sme si postaviť rodinný dom, pozemok sme pár týždňami pred tým kúpili ako bola posledná hádka. Rozhodol som po poslednej hádke, ktorú som zapríčinil ja keďže sa manželka odsťahovala k rodičom aj zo synom, že sa jej ospravedlním znova, ako jej tak jej mame. Neustále ich navštevujem, skúšal som znova kvety, listy, básničky….Skúsil som aj manželskú poradňu kde nám povedali, že áno manželstvo je rozvrátené, ale ak sa budem ja liečiť, by som už nikdy nezhučal po manželke, svokre, či nijakej inej osobe. Aj keď sa priznám, že manželka, veľa krát po mne zhučala aj pred synom, či mu raz skoro rozbila ústa, pretože ju nahnevala jej rodina. Pri návšteve manželskej poradne, nám psychologička odpovedala na otázku manželky či sa má rozviesť alebo nie. Psychologička jej odpovedala, že by počkala s rozvodom, nerozvádzala by sa. Chcel by som poradiť, ak manželka podá návrh na rozvod, mám sa biť o manželstvo, prípadne o syna do striedavej starostlivosti? Žili sme spoločne v mojom byte, ktorý sme si prerobili s dvojizbového na trojizbový, aby mal syn vlastnú detskú izbu. Teraz žijú v detskej izbe, manželka, syn kde nemá syn žiadnu zónu na hranie, oddych, súkromie. Som odhodlaný sa byť z nich, keď sa pýtam manželky, vrátiš sa dole, mi povie nie, lebo by tam neprišla za mnou mama. Skúšal som ich pozvať aj na nedeľný obed, bez odozvy zatiaľ. S pozdravom Marek

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Marku, když psycholožka doporučila posečkat, tak patrně padlo i na co… nějak doporučila, co se má udát… Navrhl jste, že budete aktivně/psychologicky pracovat na své choleričnosti? Má žena chut dát šanci manželství? jít vám i naproti?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.