anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, ráda bych se poradila. Jde o mojí 8 letou dceru, která je neustále v opozici. Když jí večer připravím oblečení do školy na ráno, tak souhlasí a ráno už je problém. Když neustoupím, nastane histerický pláč, vzlykání, prošení. Je to hodně náročné se udržet v klidu. 1000x jí vysvětlím, že jsme se tak domluvili a nepomůže to. Řekne si, abych uvařila jídlo, které má ráda a pak ho nechce. Nechce se učit. U všeho strašně brečí. Někdy to už nevydržím a křiknu na ní. Nevím jak k tomu přistupovat. Být neústupná, nebo jí to povolit? N

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

MIlá mamko, zkuste se zabývat rodinnými konstelacemi, možná tam naleznete kousek odpovědi. Ohledně jídla – když ho nebude chtít – nebude ani jiné. Nejsem u těch situací – ale – 1000 vysvětlovat není nutné – příliš mnoho diskuze může tu situaci zhoršovat. Kolik nejistoty jde z Vás? Kolik důraznosti použijete? Co další vychovatelské osoby? Doporučuji knihu Proč se z našich dětí stávají tyrani. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.