anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobry den, jsem studentka čtvrtého ročníku střední skoly. Momentálně si procházim těžkým obdobím, jeste se tak nějak dostávám z rozchodu z přítelem po ročním vztahu a do toho řešení maturity a kam na vysokou. A moji rodice tomu vubec nepomahaji. Spis mi přijde ze mam deprese díky nim. Ja chci jit na vysokou do Prahy, mam vybrané dve skoly, u kterych se rozhodují jaky obor. Tyto skoly patří k nejlepsi v ČR, coz je také důvod proc chci studovat v Praze a ne zustat v Plzni na západočeské univerzitě. Ale moji rodice to nechapaji, nutí mi při každé příležitosti univerzitu v Plzni. I kdyz jim to 100x vysvětlím, porad na me křičí, ze nemají peníze na to me živit v Praze, coz po nich ani nechci, ale vubec neposlouchaji. Rikaji mi ze je to úplná kravina, ale ze by jsi o tom neco také zjistili, to ne. Raději poslouchají řeči okolních lidi. a pak mi vnucuji jejich názory. Další věci je, ze mi porad neco vyčítají a chovají se ke mne porad jako k malému dítěti, přesto ze se snažím s nimi mluvit dospělé. Donutili me se přestěhovat do malé vesnice z mesta, do které spoje skoro žádné nejsou, i pres muj nesouhlas, dům mohli postavit i o rok déle, stejně nám porad zůstal byt ve městě, kde jsem chtela zustat, ale nemohla jsem. Protoze prý, kdo to kdy videl, aby nekdo v 18 letech nežil u rodicu.(žila bych tam s babi, která ma byt v dolní části baráku). Nesnáším tihle vesnici a psychicky nátlak rodicu uz se nedá vydrzet. Posledni dobou mam deprese a jsem porad podeazdena. Nejraději bych odešla k babi, ale to berou jako vydírání a žádnou vydírat oni me.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Jani, do maturity to nějak vydržet nebo: domluvit se s rodiči, kolik ti mohou měsíčně přispívat na studium a sama si udělat rozpočet – jak to zvládneš – možná zkusit se domluvit s někým, aby ti finančně pomohl v 1.ročníku, než se rozkoukáš, co a jak je možné. Zkus objednat mediaci někde – v poradně, na OSPODu…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.