anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám takový problém se kterého nevím jak ven nebo jak ho řešit, zhruba na konci září (28.9 jsem šel na nemocenskou kvůli silnému šelesti v uších(tínitus)Doktor mi říkal, že bych z té práce měl odejít jelikož je tam velký hluk a mohl bych příjít o sluch, ale problém je v tom, že už mám po zkušební době a já ještě v té době nedal výpověď. Takže jsem byl na nemocenské 2 měsíce a postupně se můj zdravotní stav zhoršoval, kde u mě nastaly psychické problémy, nemohl jsem v noci spát, např mám strach chodit mezi lidi a celkově mám fobii z okolí :(, ale nikomu jsem zatím nic neříkal a u obvodního lékaře jsme minulou středu 1.11 pracovní neschopnost ukončily. A já jsem celou dobu přemýšlel, jestli bych nemohl ukončit pracovní poměr dohodou, tak jsem volal do práce, že bych chtěl odejít skrz zdravotní problémy, které jsem měl na papíře ještě od ORL a dohodnout se, dokonce jsem tam minulou středu jel a myslel jsem, že se s vedoucím domluvím, ale místo toho, abych se domluvil, tak mi udělal scénu a nebral na vědomí, že opravdu mám problém z šelestí v uších, vůbec ho to nezajímalo. Jenže já se pak do práce nedostavil od čtvrtku do dnešního dne, protože mám strach jít mezi lidi a navíc se necítím vůbec dobře a bojím se, že bych si i ten sluch poškodil mnohem více, jediné co mě napadlo, tak jsem přes přítelkyni poslal na adresu firmy – poštou výpověď a ještě lístek, že jsem ukončil pracovní neschopnost, protože momentálně vůbec nemůžu dojít ani do té práce ! Tohle pondělí což je 6.11 jsem volal k psychologovi, abych se mohl objednat a nejbližší možný termín je až 20.11 což je až za 14 dní a vůbec netuším jak si omluvím chybějící dny což je 10 dní v práci, popř co mi může hrozit a co mám vůbec dělat, abych si 10 dní mohu omluvit? vůbec nevím jak to mám řešit, :( protože obvoďák už by mě nenechal na neschopence, když jsem jí ani né 10 dní ukončil. protože on sám jí nechtěl prodlužovat! Děkuji a budu moc rád, kdyby mi někdo pomohl :)

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Romane, nejsem právník. Může vám hrozit platební neschopnost. Jděte k psychiatrovi a zažádejte si o hospitalizaci na psychiatrickou léčebnu – nejlépe do Kroměříže a nehledejte důvody, proč ne.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.