anonym Personál zeptal se před 2 roky

Zdravím, ani nwm u čeho mám začít, jen mam nutkaní se svými problémy někomu svěřit a nemám finance na psychologa. Proto budu rád za jakkoukoliv odpověd od vás. Poslední 2 roky mi zrovna není 2x do zpěvu. Přišel jsem o přítelkyni,o děti,platím nesmyslně velké alimenty, jsem po krk v dluhách, nemám práci a ani už téměř žádné kamarády. Většinu času trávím doma nebo v debilních prací které jsou vždy jen dočasné ale jen díky nim můžu platit to co mám a nespadám do exekuček. Myslím si že to dávám příliš dobře jen mám pořád pocit samoty a toho že to nikdy neskončí. Je mi 25 a trápí mě myšlenka že mi život utíká doslova mezi prsty. Připadám si jako otrok. Nemůžu dělat nic co mě baví a o ženské si můžu nechat jenom zdát, stejně jako o párty či dovolené někde v cizině. Je toho na mě už přes příliš a vůbec nwm co mám dělat. Jediná věc která mě momentálně drží nad vodou je osobní rozvoj a vize že jednoho dne bude líp. Vím že dokud nebudu mít lepší práci a dokud se z tohoto všeho nevymotám tak nikdy se to nezlepší. Taky proto jsem se přihlásil přes UP na kurz CNC díky čemuž bych mohl mít stálou práci která je podle mě dobře finančně ohodnocená a taky bych měl konečně nějáký obor protože mě vážně už nebaví tyhle podřádné práce řidiče či stavby. Je to celkem vtipný ten fakt že nemůžu zavadit o normální práci ikdyž mám maturitu. Chci tím říct byl bych rád kdyby jsem mohl normálně fungovat a mít život jako každý druhý. Mít stabilní práci s takovým platem aby mi zůstaly nějáky peníze na život,koníčky či párty. Mít kolem sebe pár opravdových přátel kteří by při mě stály. A ne v poslední řadě ženu kterou bych miloval a ona mě. Jenže tohle vše je momentálně pro mě jen sen… Už vážně nwm kudy kam. Fakt je že dřív jsem hodně kvůli tomuhle všemu propadal do depresí. Měl jsem alternativní svět a nad sebevraždou jsem přemýšlel nespočetněkrát. Ted bohudík už takový nejsem. Dá se říct že tahle zkušenost ze mě udělala chlapa, ale mám strach z toho aby se to na zpět nevrátilo. Trvá to období už moc dlouho a už bych si vážně přál at tohle všechno skončí a najdu v sobě sílu se znovu začít smát a hlavně žít. Hodně lidí si rádo stěžuje na svoji životní situaci ale se svojí situací nechtějí nic dělat. Já udělal ve všem maximu a stejně to nepomohlo. Víte nechci si stěžovat, ale občas si říkám zda li tohle vše má vůbec nějáky smysl. Vím tu věc kde jsem a myslím si že i vím jak z toho ven, ale na to bych potřeboval se nejdřív ze všeho vysekat a já prostě jen nwm jak. Přemýšlel jsem že bych i vyjel do ciziny přece jenom tam se dají vydělat víc peněz než u nás, ale brzdí mě jazyk a sám se obavám že se jej nenaučím bez nějákeho lektora či někoho kdo jej ovládá. Vím že tu nejspíš pláču na špatném hrobě a že stím nic moc nezmůžete i tak budu rád za jakkoukoliv odpověd, protože se nemám moc komu svěřit a nechci doléhat na rodiče či sestry a dělat jim starosti i tak jich mají víc než dost. DĚKUJI ZA ODPOVED

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá A., existují psychologové na pojištovnu a také existují v každém okresním městě Poradna pro manželství a mezilidské vztahy. Jinak Váš pocit chápu – a přeju, abyste našel cestu. Vyjet do ciziny mi připadá dobrý nápad – vyjeli jiní bez jazykové vybavenosti a dali to… třeba i jako řidiči kamionů v Anglii – bohužel tam se moc jazyk nenaučí a vývoj krom peněz nic moc. Tak pomocné práce v kuchyni, naučit jazyk a pak něco najít lepšího… Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.