anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den,je mi 16 let a přestěhovala jsem se k tátovi kvůli střední. Ovšem není to tady tak super jako u mamky. U mamky v-klid, soukromí, svoboda,ohleduplnost a mnoho dalších věcí. U táty to je naopak. Nemyslím tím, že by táta byl špatný, ale to jeho manželka a dvě dcery, které se chovají nejhůř. Nejvíce nejmladší dcera (11) neustále lže, kříčí na mě. když ji něco řeknu, že to má udělat – neudělá to. Žiju tu teprv rok a čtvrt a už od začátku jich mám plné zuby. Vždy se u toho rozbřečím. Taky mě tohle prostředí změnilo. Vždy jsem byla ta, která byla šťastná, ze všeho si dělala srandu – stále jsem, ale ne, když jsem doma. Ráno vstanu a rozbrečí mě třeba, že nemám černé ponožky. Nebo když mi učitelka řekne něco ve škole. Mě je to vždy líto nebo já nevím. Každý večer brečím, myslím na smrt, mám návaly úzkosti a taky se nenávidím. Táta a jeho manželka i děti chodíme do poradny pro rodinu, nevím přesný důvod proč, ale jsme prý nezvladatelné děti. Ovšem myslím, že já se tu snažím nejvíce, dělám co můžu a stejně mám doma peklo. Nikoho nezajímá, že spím – vletí do pokoje a začne nadávat. Už opravdu nevím co mám dělat, každý večer, jak brečím, tak se skoro dusím, nemůžu dýchat a v tu chvíli bych se nejraději zabila. Neměla jsem nikdy kluka, nebo nejlepší kamáradku a nemám komu nic říct, nikomu nevěřím. Moc děkuji za odpověd. Maya

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Mayo, zkus najít nějakou partu – třeba skaut, nebo u Hnutí brontosaurus, Pionýr, Hnutí duha… – tam bývají lidé, kteří mají chut se přátelit. Také by stálo za zvážení nalezení školy u mámy nebo intertnát a víkendy u mámy. Požádej o individuální konzultaci. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.