Starší dotaz #544

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně výchovy žáka 8. třídy ZŠ. Začala jsem ho doučovat a pomáhám mu s úkoly, jeho školní výsledky jsou špatné, má samé 4, sem tam nějakou 3. Jeho matka by ráda viděla alespoň nějaké mírné zlepšení, aby mohl jít na střední školu. Kluk není hloupý, ale nemá sebemenší snahu. Ví, čím by chtěl být, ale nic pro to nedělá. Maminka je velice starostlivá (snad až moc), snaží se synovi pomáhat se školou i tak, že by úkoly udělala za něj. Doučuje ho i babička. Výsledky se nelepší. Údajně by měl být dysgrafik, do poradny už nechodí. Mě osobně jeho špatné písmo připadá jen jako neochota psát. Jak by se dalo postupovat? Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Petro, přijměte prosím: pomáhejme tomu, kdo o to stojí… 14letý kluk je za sebe již velmi zodpovědný… jste-li si jistá tím, že chlapec se nesnaží, pak: kdyby mu okolí řeklo větu: Jak si usteleš, tak si lehneš, udělalo by pro něj více, než starostlivostí…. Samozřejmě, že by bylo třeba tuto větu doprovázet i chováním… nechat ho, třeba i propadnout… (vůči písmu přecijen doporučuji shovívavost) Vám přeju, abyste nebyla používaná v té nedůstojné komedii.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.