anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak zlepšit rodinné prostředí. Moji rodiče (oba kolem 60 let) žijí už asi 15 let v rodinném domě společně s tátovou maminkou (cca 75 let). Vše bylo celkem v pořádku, dokud s nimi bydlel i děda, který ale před 3 lety umřel. Od té doby se babička na moje rodiče upnula. Moje máma to špatně snáší, nikdy spolu neměly nijak zvlášť skvělý vztah, ale teď ji vyloženě nemůže vystát. Vadí jí úplně všechno, co babička udělá. Končí to tak, že se s ní pohádá, babička pláče a táta to špatně nese. Máma má pocit, že je babička její konkurence a tak s ní neustále bojuje. Já a mí sourozenci k nim domů jezdíme párkrát do měsíce. Vždy ale posloucháme stížnosti ze všech 3 stran a sami nemáme kapacitu na to to vyřešit. Máma navštěvovala i psychologa, ale bohužel to ve zlepšení nevedlo. Myslíte, že by pomohlo, kdybychom si všichni sedli a zkusili si o tom promluvit? Děkuji za každý tip!

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

MIlá smutná, zkusit to můžete… může tatka jít s mamkou do vztahové poradny … Mamka může přihlásit se na kurz EFT… Apelujte na mamku, aby https://www.youtube.com/results?search_query=tibetsk%C3%BD+zp%C5%AFsob+jak+vyj%C3%ADt+s+obt%C3%AD%C5%BEn%C3%BDmi+lidmi – opakovaně… a vězte, že není ve vaší kompetenci a silách, abyste to za ně vyřešili.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.