Starší dotaz #546

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, chtěla bych znát váš názor…Tak začnu úplně od začátku…: Mám dvě děti,chlapce Matěje (12/04) a Štěpána (04/07). Ještě před Matějem jsem s manželem přišla o naše první dítě, byla to holčička a uškrtila se na pupeční šňůře – z našeho pohledu vinou lékaře,ale o to mi nyní nejde. Těhotenství s Matějem bylo samozřejmě nervozní a báli jsme se,že nás postihne to samé co v prvním těhotenství. Matýsek je velmi chytrý chlapec, šikovný, ale (zřejmě v důsledku toho nervozního těhotenství) je velmi nesoustředěný, u ničeho nevydrží, když už něco dělá, maluje, stříhá, něco vyrábí, musí sám chtít. Navštěvuje na 4 hodiny denně mateřskou školu, tam se mu velice líbí, chodí tam rád, při loučení nepláče a rovnou utíká do třídy, tam problém není, ale nyní před Vánoci nacvičují na besídku a nás Matěj vůbec nespolupracuje a když tak chviličku a pak odběhne a dělá si co chce. Když jim pani učitelka řekne že budou něco dělat, malovat atd. a budou to dělat teď tak prostě nejde. Když něco musí dělat tak zrovna nechce. Jinak sám když si vzpomene na písničku co se učili ve školce tak si prozpěvuje. I básničky říká atd. S mladším bráškou si moc hrát nechce a když už tak opravdu jen když se mu chce, když ale přijde kamarádka s děckem tak s tím si hraje jako kdyby byl jeho sourozenec. Už jednou jsme navštívili psychologa a ten mi jako diagnozu sdělil LMD poruchu soustředění. Chtěla bych samozřejmě znát více názorů a přemýšlím, že bych navštívila ještě jednu psycholožku. Jsem z toho docela zoufalá a chtěla bych to řešit, mám strach co bude až začne chodit do školy. Zrovna předchvílí jsem ho vyzvedávala ze školky a paní učitelka mi říkala, že Matýsek se besídky nezůčastní, že nespolupracuje…no a mezitím co jsem si povídala s paní učitelkou mezi dveřmi do třídy, tak náš Matěj vyházel všechny boty ostatních dětí z botníku…:( V takové chvíli nevím jak reagovat, co dělat… Prosím poraďte. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Veroniko, diágnoza je v podstatě popis stavu…myslím, že hledáte spíše řešení… řešení je proces… k řešení patří i vaše hledání informací, souvislostí… strach, myšlenky, emoce, emoční toky – bloky na energetické úrovni – rozpouštění… je to spíše na osobní povídání a práci… Přeji vše dobré a vytrvalost

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.