anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám problém pochopit sama sebe, ale nejsem si jistá, jestli se vůbec chci pochopit, bojím se svého jednání, protože jsem krutá jak k ostatním, tak k sobě, ale mám pak výčitky a ty mě přivádějí na hrozné myšlenky a těch myšlenek se bojím ještě víc. Nechci přemýšlet, doopravdy to bolí, mám spoustu otázek na které si nedokáži odpovědět, nebo možná nechci, neustále mě to přivádí do stavů, kdy šílím sama ze sebe, ale nejsem to schopná nikomu říct. Pokud to někomu řeknu, nebo alespoň část, pak nepřijde pocit úlevy, naopak mám pak pocit, že jsem na tom stejně, ale zároveň hůře, protože jsem se někomu svěřila. Myslím, že bych mohla procházet krizí identity spojenou s depresemi, ale je to opakovaný stav, který se vlastně možná ani neopakuje, protože asi nepřestává, cítím to pořád, na svém úsměvu, na ostatních lidech, kteří vypadají jako kdyby to viděli, i když se směji, je to pořád ve mě. Nemůžu se toho zbavit, ale jde to potlačit, když nejsem sama. Jakmile pak zůstanu sama, tak se najednou musím něčím zaměstnat, převážně seriály, snažím se nemyslet, jakmile se začnu zaobírat sama sebou přicházejí beznadějné stavy, dokonce mám detailně promyšlenou sebevraždu otravou. Končí to asi tak, že jdu buď spát, nebo si dám "lék", který mi pomůže zlepšit náladu(, spíše otupit smysly). Jsem zoufalá z toho, že vím příliš mnoho a zároveň nic. Osobně se bojím navštívit odborníka, stějně totiž podvědomě vím, že ani to by nepomohlo, jediné, co bych si přála je být normální, nemyslet a nevědět, alespoń se o to chci naposledy pokusit. Děkuji, Nikdo.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

MIlé Nikdo, namaluj stav/y své duše, miluj svou duši – její božskou podstatu najdi. Jinak je možné, že by pro tebe byl vhodný pobyt na diferenciální diagnostiku. Hledej pravidla, která v životě fungují – navštiv třeba pastora – ten se také venuje duševnímu životu člověka. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.