anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, jmenuji se Marek, je mi 17 let a studuji druhý ročník gymnázia. Už od deváté třídy mě trápí nízké sebevědomí. Mám problémy s chováním mezi lidmi. Ve společnosti jsem vždy ve stresu, stydím se projevit a normálně, v klidu, mluvit s cizími lidmi. Teď jsem zjistil, že i s kamarády. Při kontaktu s jiným člověkem dělám jakoby nic, usmívám se a snažím se na sobě nedat nic znát, ale uvnitř sebe to velmi prožívám a neustále si v duchu přehrávám, co jsem řekl a zda jsem to řekl dobře. Myslím si, že se na mě všichni dívají a hodnotí mě. Nemůžu se vidět na žádné fotce, ani v zrcadle. Dřív to nebylo tak hrozné, ale mám takový pocit, že se to stále zhoršuje. Když se někdy vidím v zrcadle, nejradši bych si dal pár facek. Nemám se rád. Neskutečně mě štve moje chování, jednání, to jak vypadám. Poslední dobou skoro každý večer brečím. Vždy jsem se těšil na další den a na budoucnost. Teď ale, jako by to všechno vyprchalo. Bojím se budoucnosti, jsem stále napjatý, všude vidím problémy a překážky. Nemám žádnou radost ze života. Obracím se tímto na Vás s prosbou, jak posílit sebevědomí. Děkuji moc

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Marku, je potřeba, aby jsi se začal milovat, milovat své tělo – poděkovat mu za to, že ti slouží k pozemskému bytí, duši, která touží po lásce… Chce to meditativně, ukecáváním i třeba četbou – knihy: Miluj svůj život, Osobní síla. Kdybys byl z okolí, domluv si se mnou konzultaci – nebo někoho v okolí. V případě vysoké tenze je možné u psychiatra probrat antidepresia?anxiolytika … Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.