anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý deň. Mám 22 rokov a trpím záchvatovým prejedaním. Snažím sa strážiť si normálny kalorický príjem tak, aby som veľmi pomaly "vyrysovala", keďže mojou záľubou je fitness. No od hmotnosti, ktorú by som si chcela udržať ma delí už 14 kíl a som z toho zúfalá. Veľmi mi záleží na zdravej vyváženej strave a moja hlava to nemá v poriadku, čo ma veľmi trápi. Chcela by som byť veselá, pripadať si krásna, mať sa stále rada tak, ako keď ten jedálniček dodržiavam. Vždy na tretí – štvrtý deň náhle príde bod zlomu a počas dvoch hodín mám v sebe energiu na ďalších 5 dní, pričom nasedujúci deň sa žiadna hladovka nekoná a veľakrát to dopadne rovnako. Stále si podkopávam sebavedomie. Mám preto strach z budúcnosti, možno nezvládam stres a toto ma nachvíľu ukľudní. Nedá sa to predýchať a pokračovať v tom, čo chcem dosiahnúť. Priateľ by mi tiež rád pomohol. Uvedomujem si, že mám okolo seba veľa osôb, ktorým na mne záleží. Ale prečo sa tak často správam, že mne nie? Veľmi by som si chcela užiť cestu za snom, ale mám pocit, že to nedokážem. Vedeli by ste mi pomôcť? Prosím

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Saško, někde hluboko ve vás je kus nepřijetí sebe sama – máte pocit, že jste nedokonalá. Pejídání také obvykle souvisí s pocitem prázdna, neproudící prožitkem lásky. Budete-i chtít naučit se v sobě orientovat a toto přepracovat, ráda Vás poznám.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.