anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám problémy s 15-ti letým synem.Jsem rozvedená a žiji skoro 10 let s přítelem. Syn mého přítele začal nenávidět. Nesnáši jeho starost o výsledky ve škole,atd. Nic od něj nebere. Ve škole na střední se taky zhoršil. Je v prvním ročníku střed.školy. Jelikož mám porád odpolední, tak si syn zvykl hrávat na pc hry. Chodíval spát i ve 12hod v noci.učit se mu nechce.vždy to nějak s učením udělá.napíše si taháky nebo opisuje. teď propadá z českého jazyka. tak jsem se já,přítel i jeho otec domluvili:žádný pc do zlepšení výsledků, wifi na mobilu do 20hodin a má možnost se učit. Pokud to nepomůže, tak si jej otec vezme k sobě a bude bydlet u něj. Ale stejně se neučí.Udělali jsme to správně? Nemluví, jen pokud musí a pořád je zavřený v pokoji. Což tam býval i předtím a měl klid. Doma nic dělat nemusel.Bydlíme v paneláku a tady práce moc není. Měl vždy volnost chodit na diskotéky. Vždy jsem očekávala zlepšení ve škole, ale nic. Spíše si nechává radit od kamarádů. Tak s tím má taky na čas zákaz. Jediná aktivita by byla, že se již domlouval s babičkou, jestli tam může jít bydlet. Podle řeči mne má rád, ale myslí si, že mu nic nevěřím. Tak nevím co s tím.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Danko, těžko říci. Je mu 15 a měl volnost chodit na diskotéky :o ? Potřerbuje prostředí, kde bude vládnout řád a on bude spolupracovat na bytí společenství. U vás to momentálně bohužel není. Zda to je u babičky nebo u otce – nevím – kdyby to bylo u otce, bylo by to fajn.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.