anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na to, co již delší dobu řeším. Jsme s přítelem již nějakou dobu a to, co se děje nyní pozoruji cca 3 roky. Přítel byl vždy ten z těch, který měnil často auta. Teď ale máme už 4 roky stejné. Ze začátku jsem se problémům, které u auta řešil smála, ale nyní to přešlo do takové fáze, že už nevím, kam dál. To, že když odněkud přijedeme musí 15 minut auto kontrolovat, klekat pod něj a svítit si do všech spár je u nás na denním pořádku, že je více času v garáži, než doma, na to už jsem si také zvykla. Že nemám bouchat dveřmi, nebo nesmím sama otevírat kufr už jsem se také naučila. V autě můžeme jezdit pouze 2, kdyby nás jelo víc, zkřížila by se mu karoserie. Ale nyní máme stavět rodinný dům. Silnice dlouhá cca 10 km do obce, ve které máme pozemek se přes zimu pouze sype štěrkem. Už před měsícem jsme tam byly a až jsme se vrátili domů, museli jsme jet do garáže, kde musel opravit na autě to nejnutnější a pak celý další týden to dodělával. Nyní jsme byli znovu v obci, měli jsme schůzku s projektantem. Do dnešního dne poslouchám jen to, jak je to hrozné, že auto je zničené, atd atd, že to bude muset znovu opravovat, že to nepřežije, když se mu bude dít s autem toto, že nikam autem už nepojede… Mně auto oproti tomu, že máme stavět dům přijde jako malichernost, je to přeci jen spotřební věc, kterou prostě za čas vyměním. Spíš bych se chtěla zeptat, jestli nemůže být příčina někde jinde, nebo za něčím jiným a tímto si to jen nekompenzuje… Bojím se, že to může přerůst až do něčeho více vážnějšího. A že nakonec nám zůstane rozestavěný dům a víc nic. Děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Lidu, ano, postoj partnera k autu je nenormální – z pohledu harmonie v životě. Vaše obavy chápu. Vykazuje rysy OCD – pohledejte. Měl by uvidět svůj patologický vztah k autu a následně pracovat se svým lpěním na něm a se strachy, které jsou s tím spojené. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.